Loading...

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

dnb.sk chat roomdnb.sk chat room

Close

Online users

You have been away click here for refresh.

  Slovak & world drum 'n' bass scene - 1 users logged in  Artists zone

  Temper D

  Postupne si získaval rešpekt ako jeden z mála drum and bass Djov mixujúcich na 3 a 4 deckoch. Temper je "Offkey kúzelnikom za deckmi". Bol peverený mixovaním prvého Mix CD labelu, v súčastnosti je trvalo usadený v spoločnosti Offkey. Dave bol do spoločnosti drumandbassu vtiahnutý Raiden-om. Pri produkovani presadzuje odľahčenejšiu atmosféru koncetrujúc sa na funky riffy, rozvíjajúc perkusie - teda strany techna, ktoré ho priviedli k začiatkom jeho kariéry. Jeho tvorba v Offkey nie je vylúčne hraná Offkey klanom, ale taktiež dj-mi ako Klute, Marcus Intalex, Logistics a Nu:Tone, reprezentujúc hudobnejšiu stránku žánru.

  temper-d-02.jpg

  V roku 2006 Dj temper hosťoval v 15 krajinách, vrátane Potugalska, Španielska, Ukrajiny, Českej Republiky, Nemecka, Rakúska, Poľska, Francúzska, Nórska, Maďarska, Rumunska, Dánska a mnohých ďalších.

  Momentálne pôsobí ako sólový umelec s množstvom materiálu prichádzajúceho z Offkey. V roku 2007 sľubuje omnoho hektickejší rok ako bol ten predchádzajúci.

  Je frustrovaný dj-mi, ktorí výhradne presadzujú svoje labely alebo hrajú výlučne určité tóny, ktoré vedia predať. Dave sa presadzuje hraním naprieč celým žánrom a prispôsobovaním sa davu. To sa deje v spolupráci so snahou zachovať umeleckú kredibilitu (doberyhodnosť), založenú na čistej fascinácii, minime techna a skutočnej podpore používania plného potenciálu tanečnej hudby.

  V roku 2002 spolupracoval s priateľom Exile na Renegade Hardware labeli.Prvotná produkcia bola podporená dj-mi ako Nicky Blackmarket, Dom and Roland a dokonca hrane John Peel-omn na Radio 1. Hoci Exile bol majstrom tecnických trikov a Temper D viac zaujatý tanečnou scénou,ich projekt bol krátkodobý. Novú spoluprácu vytvoril s gitaristom a producentom Tim Robbins - om. (K-Fire)

  Nasledovalo pôsobenie na rôznych scénach, s menami ako Invader, Gain, Klute, Raiden, Adam F, Logistics and Nu:Tone, Concord Dawn, Nicky Blackmarket a mnohými ďalšími. Napriek označeniu Offkey bol čas na vydanie sa na vlastnú dráhu, čo môzete počut aj na prichádzajucej Temper-ovej posadnutosti technom a progressive.

  temper-d-03.jpg

  Vstup do Offkey bol nepochybne umeleckým krokom vpred, ktorý nasledovali roky záujmu o drum and bass a názoru, že DnB by sa mohol učit z progressivu a minimal techna. Na túto tému napísal článok do "Knowledge Magazine" a na diaľku hovoril s podobne zmýšľajúcim umelcom Raiden-om. Výsledkom je hudba, ktorá hovorí sama za seba. Pod vedením umelcov ako Raven, Prode a Propaganda, Dave hodlal potlačiť zvuk tak ďaleko, ako to bolo možné. Roky ravingu DJ-om ako Richie Hawtin, Jeff Mills, Robert Hood a Ben Simms a DnB bratstvu ho priblížili k tanečnej scéne založenej na trpezlivosti, stálosti, maximalizácii určitých momentov.

  Odkedy vyhral súťaž "Dogs on Acid", Temper D pravidelne hrá po celej Európe a UK a v tento rok sa púšťa na svoje prvé turné po Austrálii, Novom Zélande a USA. V súčastnosti hosťoval na legendárnom Kiss 100Fm s Adam F a bol uverejneny v "Knowledge magazine".

  Temper D sa cíti za deckmi ako doma. Vpred ho ženie snaha robiť tanečnú hudbu stále zujímavejšou.

  Currently 9.0 out of 10 stars, 2 votes

  Future events

  Temper D will play at 0 parties and has played 0 at parties.

  You must be loged in, to post a comment!


  Comments

  • benoslav

   benoslav | Subject: temper d | Tue, Jul 28th 2009, 02:55
   Quote this comment

   clovek ktoremu gramce pristanu, na let it roll 2009 najlepsi zo vsetkych

  • tulish

   tulish | Subject: !!! | Thu, Nov 15th 2007, 15:39
   Quote this comment

   asi tak, co sa tyka djingu tak urcite majster najvyssie v rebricku !!!

  • habr100

   habr100 | Subject: vzor | Fri, Oct 26th 2007, 11:46
   Quote this comment

   poprdeli front ujo, tomuto ja hovorim sefinko za platnami...


  Inquiry

  Sledujete dianie okolo netlabelov, ktoré ponúkajú hudbu zadarmo?

  RESULTS

  Signall_FM  © dnb.sk crew 2002
  Webhosting sponzorovaný spoločnosťou WebSupport

  Toplist
  Toplist