Loading...

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

dnb.sk chat roomdnb.sk chat room

Close

Online users

You have been away click here for refresh.

  Slovak & world drum 'n' bass scene - 0 users logged in  Artists zone

  Morte

  Elektronickú hudbu objavil v pomerne mladom veku 12 rokov. Stalo sa tak vďaka otcovmu kamarátovi z nahrávajúceho štúdia, ktorý mladému Mortemu daroval na tú dobu (1997) mimoriadne čisto nahratú pirátsku audiokazetu, na ktorej boli dva albumy: Chemical Brothers - Dig Your Own Hole a The Prodigy - The Fat of the Land. No a mladý Morte ju mohol zodrať :) Od tej doby svoj walkman nepustil z ruky a stali sa tak nerozlučnou dvojicou. Drum and bass objavil prvýkrát v magickom roku 2000 prostredníctvom kultovej relácie ClubLab, ktorá ho natoľko zaujala, že ju pravidelne počúval, nahrával na audiokazety, neskôr na minidisc, a následne do zbláznenia počúval a počúval a počúval. Nakoľko moerátormi boli „rovný" Benco a „zlámaný" Galagha, vytvoril si vrúcny vzťah k obidvom hudobným štýlom. Ďalší výrazný vplyv na Morteho hudobné formovanie mali časopisy Tripmag, Bassline a Knowledge, po ktorých Morte vždy išiel ako slepý po vypínači. Priložené audio CD poskytovali vysokokvalitné mixované sety od popredných československých DJ-ov. Shadowbox mix od Koogiho v roku 2002 Morteho len utvrdil, že jedna dávka drum and bassu má naňho oveľa väčší blahodárny vplyv ako dve dávky rovných beatov. Ako všetky závislosti aj táto si vyžiadala svoju daň. Bolo treba stále nové a nové drum and bass-ové mixy a to v čím ďalej väčšej kvantite a kvalite! Postupne teda úplne vybrakoval download sekciu stránok dnb.sk a nrgetik.com :) Ďalšia veľká zmena prišla, keď sa Mortemu podarilo navštíviť pár legendárnych párty v Prahe. Roxy (In Da Bush featuring Klute, Stanton Warriors), XT3 a klub Matrix a ako čerešnička na torte Love Parade Berlín. A bolo to jasné. Morte chce byť DJ-om! MORTE CHCE BYŤ DRUM & BASSOVÝM DJ-OM!

  morte5.jpg

  Fast Forward do roku 2009: Morte a jeho mp3 player a uzavreté sluchátka sú stále nerozlučná dvojica a závislosť na drum and bass-e sa už snáď stala súčasťou jeho DNA. Začiatkom roku 2008 sa stáva vo veku 23 bedroom DJ-om. Jeho kufor obsahuje z každého rožku trošku, ale množstvo liquid-funkových platní musí zákonite dávať ostatným platniam pocítiť, že sú v menšine. Aj napriek tomu sa neuro-funk začína smelo dožadovať svojich menšinových práv a Morte rád vyhovie. Veď je to napokon stále drum & bass, ktorý on tak veľmi miluje!

  Morte discovered electronic music in rather young age of 12. All thanks to his father's friend from recording studio who presented young Morte a very well mastered [at that time] audio tape with two anthem albums: Chemical Brothers - Dig Your Own Hole and The Prodigy - The Fat of the Land. Since precisely that moment Morte and his beloved Walkman became BFFs. He stumbled across Drum and Bass thanks to famous radio show called Club Lab in the magical year of 2000. Because the moderators were "flat" Benco and "broken" Galagha he sincerely fell in love with both styles. Another strong influences which helped to shape Morte's musical taste were Tripmag, Bassline, and to this very day, Knowledge magazine. Bundled CDs provided high quality tracks of all styles shaking the electronic world at the moment. But it wasn't after fortunate visit of club Roxy in Prague [In Da Bush featuring Klute, Stanton Warriors], XT3 and Matrix topped with Love Parade in Berlin when Morte became absolute certain that he is going to be a DJ no matter what!

  2637-1060729330966-1607937140-1421905-4713392-n.jpg

  Fast forward to year 2009: Morte and his mp3 player and closed headphones are still BFFs, addiction to Drum and Bass inevitably became part of his DNA and he FINALLY became bedroom DJ in 2008 at the age of 23. His record bag contains all kinds of Drum and Bass but the quantity of Liquid-Funk twelve inches without doubt has to let the others vinyl buddies know, that they're in a severe minority. Nevertheless Neuro-Funk appears to request his fair share of room in Morte's ever so packed record bagg. And Morte is very happy about that. It's all Drum and Bass after all, the love of his life.

  Favourite labels:

  Innerground, Beta, Hospital, Critical, Have-A-Break, Shogun Audio, Spearhead, Blu Saphir, Liquid Brilliants, Ram

  Favourite producers:

  John B, Random Movement, Smote, The Funktastics, Donnie Dubson, London Elektricity, Calibre, Icicle, Commix, Seba

  Currently 10.0 out of 10 stars, 1 votes

  Future events

  Morte will play at 0 parties and has played 0 at parties.

  You must be loged in, to post a comment!


  Comments

  • IDeoN

   IDeoN | Subject: morte | Thu, Jun 2nd 2011, 14:56
   Quote this comment

   cit pre hudbu ! 10*

  • masterm

   masterm | Subject: gca | Thu, Oct 1st 2009, 09:57
   Quote this comment

   Ahoj.

   Organizujeme projekt getCreACTIVE. Hľadáme možno teba - hudobníka, ktorý zašle svoju tanečnú skladbu spolu s prihláškou nám na mail - getcreactive@nom.sk . Na základe internetového hlasovania sa vyberie najlepšia skladba a na ňu sa natočí videoklip v bratislavskom Subclub-e, ktorý bude následne propagovaný na internete a aj v televíziách. Deadline na poslanie je 30.10.2009. viac info na www.gca.nom.sk.

   Milan


  Inquiry

  Sledujete dianie okolo netlabelov, ktoré ponúkajú hudbu zadarmo?

  RESULTS

  Signall_FM  © dnb.sk crew 2002
  Webhosting sponzorovaný spoločnosťou WebSupport

  Toplist
  Toplist