Loading...

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

dnb.sk chat roomdnb.sk chat room

Close

Online users

You have been away click here for refresh.

  Slovak & world drum 'n' bass scene - 0 users logged in  News

  Na šrot s Wreckage Machinery

  31.8. v Subclube ti vymeníme tvoj starý drum and bass za úplne nový, originálny a neopočúvaný! Dnb.sk vyhlasuje drum and basové šrotovné! :) O drum and basové vraky sa postará headliner, dj a producent Wreckage Machinery z Rakúska.

  Christopher Wehsner vo svete drum and bass známy ako Wreckage Machinery žije hudbou od malička. Už ako 5 ročný začal hrávať na klavíri a počuť to v jeho skladbách dodnes. Po nejakej dobe zistil, že iba klavír mu nestačí. Rozhodol sa vyskúšať bicie. Keď mal 10 rokov začal chodiť na pravidelné hodiny a poctivo trénoval. Odvtedy stál pred publikom pravidelne no zatiaľ hrával iba so svojou metalovou kapelou.


  Drum and bass začal produkovať v roku 2006. Jeho prvé veci boli prevažne v spolupráce s inými producentmi ako napríklad The Square, s ktorým mal odvtedy viacero releasov. Chrisove prvé samostatné veci vyšli na labeloch Darkland a Chase and Mushcore Recordings v roku 2007. Jeho prvý komerčný release bol v spolupráci s už spomínaným Rakušanom The Square a volal sa Movement. Na jeseň 2008 Wreckage Machinery spolu s českým producentom Hemoglobin vydali track s názvom Streak na neurofunkovom labeli Ammunition Recordings. Odvtedy vyšlo Chrisovi početné množstvo neurofunkových ale aj liquidových releasov.

   

  wreckagemachinery-02.jpg

  Rok 2009 bol pre neho veľmi úspešný. Vydáva ďalšie EP s názvom Autumn Nights EP na labeli Esprit Records, čo bola spolupráca so slovákom Dirrrty B. Tento release mal veľmi pozitívny ohlas v celosvetovej drum and bassovej komunite. Odvtedy má dvere otvorené u vydavateľstiev ako Sinuous, Basswerk, Beta recordings - Johna B či uznávanom nemeckom neurofunkovom Trust in Music. Vďaka svojej hudbe precestoval Európu i Ameriku, roztancoval Španielsko, Nemecko i Havaj.


  Je tiež moderátorom obľúbeného neurofunkového podcastu - the Neurosphere Show, ktorú pripravuje pravidelne raz do mesiaca spolu so Xilentom.

  wreckagemachinery-01.jpg

   

  V piatok 31.8. zo Subclubu bez nového drum and bassu určite neodídeš. Postará sa o to päť djov z toho dvaja producenti a jeden zahraničný hosť. Info o akcii aj na Facebookovej stránke! Súťaže o voľné vstupy TU.

   

  wreckagemachinerysubclub-plagat-500web.jpg

  You must be loged in, to post a comment!


  Related

  Inquiry

  Sledujete dianie okolo netlabelov, ktoré ponúkajú hudbu zadarmo?

  RESULTS

  Signall_FM  © dnb.sk crew 2002
  Webhosting sponzorovaný spoločnosťou WebSupport

  Toplist
  Toplist